Skip to main content

Labākais fotogrāfs – tā ir ilūzija!

druvoart, fotogrāfs, fotosesija
19/06/2023

Tāds jēdziens kā “labākais fotogrāfs” ir mīts. Kā atrast seu īsto fotogrāfu?

Fotogrāfijas pasaulē bieži tiek lietots termins: “labākais fotogrāfs”. Tā ir frāze, kas tiek lietota, lai aprakstītu panākumu virsotni, kurš tiek uzskatīts par tādu, kas pārspēj visus pārējos. Bet vai zini, ka jēdziens “labākais fotogrāfs” ir drīzāk ilūzija nekā realitāte?

Fotogrāfija, tāpat kā jebkurš cits mākslas veids, ir subjektīva. Tas, ko viens cilvēks var uzskatīt par šedevru, citam var šķist parasts. Tāpēc “labākais fotogrāfs” nav universāls tituls, ko var piešķirt vienam cilvēkam, bet drīzāk personiska izvēle, kas atšķiras no cilvēka uz cilvēku.

Izpratne par fotogrāfiju

Fotogrāfija ir spēcīgs izteiksmes līdzeklis, mākslas un zinātnes apvienojums, kas spēj iemūžināt mirkļus, izstāstīt stāstus un izraisīt emocijas. Tas ir saziņas veids, kas pārvar valodas barjeras un savieno cilvēkus no visām sabiedrības grupām. Bet kas padara fotogrāfiju patiesi izcilu? Kas atšķir parastu bildi no valdzinošas fotogrāfijas?

Atbilde meklējama skatītāja acīs. Laba fotogrāfija ir tāda, kas izraisa reakciju skatītājā, kas raisa emocijas un rosina sarunas. Tas nav tikai par tehniskajiem aspektiem, piemēram, apgaismojumu, kompozīciju vai fokusu, bet arī par stāstu, ko tā stāsta, noskaņu, ko tā rada, un sajūtām, ko tā izraisa.

Kad runa ir par fotogrāfiju, nepastāv universāls risinājums. Katram fotogrāfam ir savs unikāls stils un pieeja, savdabīgs pasaules redzējuma veids. Daži fotogrāfi var izcelties atklātu mirkļu iemūžināšanā, bet citi var būt meistarīgi, veidojot rūpīgi inscenētas kompozīcijas. Daži dod priekšroku spilgtām, piesātinātām krāsām, bet citus piesaista melnbaltās krāsas, kas ir pārlaicīgas.

Šī daudzveidība padara fotogrāfiju tik aizraujošu. Tā ir joma, kurā tiek novērtēts radošums un individualitāte, kurā vienmēr ir kaut kas jauns, ko atklāt un iemācīties.

Tāpēc, kad nākamreiz dzirdi terminu “labākais fotogrāfs”, atceries, ka runa nav par to, kurš ir populārākais vai ieguvis visvairāk balvu. Runa ir par to, kurš spēj iemūžināt pasauli tādā veidā, kas rezonē ar Tevi, kurš spēj izstāstīt stāstus, kurus vēlies dzirdēt, un kurš spēj izraisīt emocijas, kuras vēlies sajust.

“Labākais fotogrāfs”…. ilūzija…

Tiecoties pēc pilnības, mēs bieži vien dzenamies pēc ilūzijas par “labāko”. Labākā automašīna”, “labākais telefons”, “labākā diēta”, un šī raksta kontekstā – “labākais fotogrāfs”. Bet vai esi kādreiz apstājies, lai padomātu, ko patiesībā nozīmē “labākais”? Vai tas ir universāls standarts, kas attiecas uz visiem, vai arī tas ir personisks kritērijs, kas katram indivīdam ir atšķirīgs?

Piemēram, es, Druvo – koncentrējos uz relaksētas un dabiskas vides radīšanu saviem klientiem. Kad ņemu rokās kameru, mans mērķis ir iemūžināt cilvēka autentisko būtību. Tāpēc vienmēr fotosesijas sākumu veltu runāšanai un piemēriem, kā atbrīvoties gan no fiziska, gan emocionāla satraukuma. Kā atbrīvoties no spiediena piespiedu kārtā smaidīt vai ieņemt pozas, kas nešķiet dabiskas.

Savus klientus vadu caur šo procesu, palīdzot saprast, ka ir normāli nedaudz atlaist bremzes un vienkārši būt sev pašam. Es visiem apliecinu, ka viņiem nav jātaisa ‘šovs’ vai jāizliekas par to, kas viņi nav. Smaidam – kad tas parādās – ir jābūt dabiskai reakcijai, nevis priekšnesumam.

Šāda pieeja fotosesijai nav domāta visiem. Daži cilvēki varētu dot priekšroku vairāk režisētai vai stilizētai pieejai. Taču tiem, kuri ir atvērti pieņemt savu autentisko “es”, kuri ir gatavi ieklausīties un uzticēties procesam, rezultāti var būt patiesi iepriecinoši. Mana pieeja fotografēšanai nav centieni būt “labākajam”, bet lai būtu vislabākais tev, tavām unikālajām vajadzībām un vēlmēm.

Ja meklē fotogrāfu, kurš spēj iemūžināt tavu patieso būtību, kurš spēj likt justies ērti un pārliecinoši kameras priekšā, tad es varētu būt tieši tas “īstais fotogrāfs” tev. Jo galu galā “labākais fotogrāfs” nav tas, kuram ir visvairāk apbalvojumu vai sekotāju, bet tas, kurš spēj īstenot tavu redzējumu vispatiesākajā un nozīmīgākajā veidā.

“Labākais fotogrāfs” – šo jēdzienu vajadzētu likvidēt uz visiem laikiem…

“Labākais fotogrāfs” ir paradoksāls jēdziens. No vienas puses, tas ir tituls, uz kuru tiecas daudzi. No otras puses, tā ir ilūzija, ko nekad nevar patiesi sasniegt. Kāpēc? Tas, ko viens cilvēks uzskata par “labāko”, citam var nebūt tikpat vērtīgs.

Kā orientēties fotogrāfijas pasaulē, neieslīgstot “labāko” meklējumos?

Tā vietā, lai meklētu “labāko fotogrāfu”, mums vajadzētu meklēt ” īsto fotogrāfu”. Īstais fotogrāfs ir tas, kurš atbilst mūsu redzējumam, izprot mūsu vajadzības un rezonē ar mūsu estētiskajām vēlmēm. Tas ir cilvēks, kurš spēj likt mums justies ērti un brīvi, kurš spēj īstenot mūsu idejas tādā veidā, kas mums šķiet autentisks un patiess.

Es skaidri zinu, ka neesmu “labākais fotogrāfs” visiem… bet kādam, kurš meklē nepiespiestu, vieglu un dabisku portretu, es varētu būt “īstais fotogrāfs”.

“Labākais fotogrāfs” nav universāls standarts, bet gan personiska izvēle. Nav jāatrod, kurš ir labākais pasaulē, bet gan kāds, kurš ir vislabākais TEV.

Kā izvairīties no kļūdām izvēloties fotogrāfu?

Izvēlēties sev piemērotu fotogrāfu ir personisks process. Ir jāatrod fotogrāfs, kurš saskan ar tavu redzējumu, izprot tavas vēlmes un spēj radīt vidi, kurā tu jūties ērti un brīvi. Tomēr šajos meklējumos ir viegli kļūdīties.

Kļūda Nr. 1: koncentrēšanās tikai uz cenu

Lai gan budžets ir svarīgs faktors, tam nevajadzētu būt vienīgajam izšķirošajam faktoram. Atcerieties, ka tu investē pakalpojumā ,pieredzē un sevī, nevis tikai produktā. Tev piemērotais fotogrāfs būs tas, kurš spēs nodrošināt vērtību par tavu ieguldījumu.

Kļūda Nr. 2: popularitātes ietekme

Tas, ka fotogrāfam ir daudz sekotāju sociālajos tīklos vai viņš ir ieguvis daudzus apbalvojumus, vēl nenozīmē, ka viņš tev ir piemērots. Tev piemērotais fotogrāfs būs tas, kura stils saskan ar tevi un kurš spēj saprast un apmierināt tavas konkrētās vajadzības.

Kļūda Nr. 3: personiskās saiknes nozīmes trūkums

Fotografēšana ir dziļi personiska pieredze. Tā ir mirkļu un emociju iemūžināšana, un tas prasa zināmu komforta un uzticības līmeni starp tevi un fotogrāfu. Tev piemērotais fotogrāfs būs tas, ar kuru jūties ērti un kuram vari uzticēties, ka tas autentiski iemūžinās tavus mirkļus.

Kļūda Nr. 4: fotogrāfa specialitātes ignorēšana

Tāpat kā sportists diezin vai var būt izcils gan basketbolā, gan bobslejā vienlaikus, arī fotogrāfs nevar būt visu stilu un žanru meistars. Katram fotogrāfam ir sava specialitāte, žanrs, kurā viņš izceļas. Tā ir kā viņa mājas laukums vai mīļākā trase – vieta, kur viņš var patiesi izcelties.

Es noteikti nebūšu īstā izvēle auto sporta sacensību bildēm vai kam tamlīdzīgam. Man mājas laukums ir relaksētu un dabisku portretu veidošana. Tā ir vieta, kur es varu parādīt savu labāko spēli, kur es varu iemūžināt savu klientu autentisko skaistumu un individualitāti. Žanri, kuri mani patiešām aizrauj ir portrets, arhitektūra un ielu fotogrāfija. Lai gan publiski atspoguļoju pārsvarā tikai portretus.

Vienmēr pārliecinies, ka esi izvēlējies fotogrāfu, kura specialitāte atbilst tam, ko meklē. Noteikti nekad nevajadzētu izvēlēties, piemēram, mierīgu ainavu fotogrāfu uz savu trako vecmeitu/vecpuišu ballīti! 😀

Kļūda Nr. 5: fotogrāfa pieredzes ignorēšana

Pieredze fotogrāfijā ir līdzīga pieredzējuša sportista ilggadējiem treniņiem – tā apgādā fotogrāfu ar iemaņām, lai tiktu galā ar dažādām situācijām un izaicinājumiem. Fotogrāfa pieredze bieži vien var būt atšķirība starp labu un lielisku fotogrāfiju.

Padomā par šo: Pieredzējis basketbolists ar ilggadēju pieredzi spēj pielāgoties mainīgām spēles situācijām, pieņemt lēmumus sekundes daļās un darboties zem spiediena. Līdzīgi arī pieredzējis fotogrāfs, ar daudzu gadu pieredzi šajā jomā, var pielāgoties dažādiem apgaismojuma vai cilvēciskajiem apstākļiem, ātri sajust kā tev palīdzēt un izcelt labāko no katra objekta – neatkarīgi no tā, vai tu esi superpārliecināts modelis vai vienkāršs cilvēks.

Tāpēc, kad izvēlies savu fotogrāfu, neaprobežojies tikai ar viņa portfolio. Iedziļinies mazliet sīkāk. Cik ilgi viņš nodarbojas ar fotografēšanu? Ar kādiem modeļiem viņš parasti strādā? Vai viņiem ir pieredze darbā ar dažādiem cilvēkiem, ne tikai profesionāliem modeļiem?

Atcerieties, ka portfolio, kas pilns ar ļoti pašpārliecinātām modelēm, var izskatīties iespaidīgi, taču tieši ikdienas cilvēki, kuri nav pieraduši atrasties kameras priekšā, ir tie, kas patiesi pārbauda fotogrāfa prasmes. Pieredzējis fotogrāfs spēs panākt, lai ikviens cilvēks kameras priekšā justos ērti un izskatītos pēc savas labākās versijas.

Izvairoties no šīs kļūdas, tu ne tikai izvēlies fotogrāfu. Tu izvēlies pieredzējušu gidu, kurš spēj orientēties sarežģītajā fotogrāfijas pasaulē un izcelt labāko no tevis.

Tavs stāsts, Tava vīzija, Tavs fotogrāfs

Galu galā fotogrāfija ir stāstu stāstīšana. Tā ir mirkļu, emociju un tavas būtības iemūžināšanu. Tā ir vizuāla stāstījuma radīšanu, kas atspoguļo tavu unikālo ceļojumu. Un ” labākais fotogrāfs” ir tas, kurš var izstāstīt tavu stāstu tādā veidā, kas rezonē ar tevi.

Ja tavs ceļš kādreiz tevi advedīs pie manis, es būšu gatavs uzsākt šo nodaļu tavā foto-piedzīvojumā, kurā tiks cienīts tavs stāsts un vīzija, un tiks radīta fotosesijas pieredze, kas būs unikāla tev.

Pievienojies manā draugu sarakstā ievadot savu e-pastu. Šeit pa retam varēsi saņemt info par jaunumiem un īpašiem piedāvājumiem.

© Druvo ART. All rights reserved.

Powered by druvoWEB